Bizi takip edin

Haber

Rojava Gençlik Birliği 800 gençle direniş saflarında yerini aldı

->

-> 1.388

Rojava Gençlik Birliği (YCR) üyesi 800 genç Efrin Direnişi’ne katıldı. Diğer yandan gençler TSK saldırıları sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalan yurttaşlara da yardımcı oluyor

Türk devletinin Efrin’i işgal saldırılarının ardından Efrin Özerk Yönetimi 21 Ocak’ta seferberlik ilan etti. Seferberlik çağrısıyla Spor Birliği, Demokratik Öğrenci Hareketi, PYD Gençlik birimi, Genç Kadın Birliği, HPC-YCR Komitesi direnişte yerlerini aldı.

YCR, Özerk Yönetim’in kurduğu komitede yer alarak Efrin direnişine destek oluyor. TSK’nin saldırılarına uğrayan bölgelerdeki yurttaşları karşılayarak onlara yardımcı oluyor.

YCR Komitesi 3 kişilik gruplar halinde çalışıyor. Bu gruplar evleri ziyaret ediyor, TEV-DEM ve çocuk yardımı komitesi ile koordineli çalışmalar yürüterek sınır köylerindeki yurttaşların ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. Diğer yandan bazı gençler de Heyva Sor a Kurd’a ve Sağlık Meclisi’ne bağlı sağlık merkezlerinde aldıkları eğitimin ardından hasta ve yaralılarla ilgileniyor.

800 genç direnişe katıldı

“Çağın Direnişi’ne katılım çağrısının” ardından Efrin ve Şehba kantonları, Cizre ve Fırat bölgeleri, Halep, Şengal ve Maxmur Kampı’ndan 800 genç direniş saflarına katıldı.

YCR üyesi Dilgeş Seid, işgale karşı direnişte Ebdek Fewzi ve Ocalan Bekir adlı iki üyelerinin çatışmalarda yaşamını yitirdiğini belirterek, “Direniş cephelerinde ülkemizi savunacağız ve topraklarımızın işgal edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Sîmav Xelîl – Xandî Elo – Efrîn – ANHA